Trychologia

Przysłowie mówi, że mądrej głowie włos się nie trzyma. A my mówimy, że mądra głowa wie, jak utrzymać włosy w dobrej formie do późnej starości.

Co to jest Trychologia?

Trychologia to specjalizacja wprowadzona do sektora pielęgnacji włosów i leczenia schorzeń skóry głowy. Zajmuje się diagnostyką i monitorowaniem zaburzeń skóry głowy i włosów oraz właściwym postępowaniem terapeutycznym. Pomaga we wszystkich przypadkach wypadania włosów, łysienia i innych dolegliwościach tj. : łuszczyca, łupież, łojotok,  łojotokowe zapalenie skóry głowy, przetłuszczanie itp.
Nasza praca w gabinecie polega na indywidualnym poznaniu problemów i zbadaniu stanu skóry głowy klienta za pomocą mikrokamery. Badanie to pozwala nam ocenić w jakim stanie są włosy i skóra głowy.
Po przeprowadzonym badaniu i wywiadzie dobieramy indywidualny program terapeutyczny.
W naszej ofercie stosujemy dermotrychologiczne zabiegi Kapyderm, które przeciwdziałają wypadaniu włosów, stymulują ich wzrost, zawierają naturalne składniki odżywcze i budulcowe zapewniające odpowiednie wchłanianie i szybkie rezultaty. Zadbamy o problem z przetłuszczaniem się skóry głowy, łojotokowym zapaleniem, łupieżem, łysieniem plackowatym, skórą podrażnioną, łuszczącą, odwodnioną, napiętą i swędzącą.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo sprawdzone preparaty do mezoterapii igłowej skóry głowy oraz zabiegi z zastosowaniem profesjonalnej aparatury tj.: Karboksyterapia, Oksybrazja, Oczyszczanie wodorowe.
Poprzez mezoterapię możemy podać w skórę głowy preparaty odżywcze i wzmacniające włosy tj. minerały, witaminy i substancje  przeciwzapalne, które w znacznym stopniu poprawią kondycję włosów, zatrzymają ich wypadanie, a nawet spowodują odrost utraconych włosów. Dodatkowa aparatura spotęguje działanie terapeutyczne.

zdjęcie przed i po zabiegu trychologicznego

Oferta trychologiczna

Mikrokamera to urządzenie, które służy do diagnostyki i oceny stanu skóry głowy. Pomocna w Trychologii, czyli dziedzinie zajmującej się leczeniem i profilaktyką schorzeń związanych z wypadaniem włosów.


Peptydowy, innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost. . Przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, w przypadku łysienia androgenowego, ale także spowodowanego stresem i złą dietą,


Preparat przeznaczony do mezoterapii skóry głowy. Bogaty w 56 substancji aktywnych. Zapobiega wypadaniu włosów, wzmacnia cebulki włosowe i przeciwdziała łysieniu. Polecany dla kobiet i mężczyzn.


Karboksyterapia  jest nowoczesną metodą stosowaną w leczeniu łysienia pod wpływem wtłoczonego iniekcyjnie CO2( dwutlenku węgla) śródskórnie-naskórkowo w skórę głowy. Efekt ten zwiększa mikrokrążenie i dotlenienie komórek oraz mieszków włosowych.


Zabiegi  dermotrychologiczne  Kapyderm  to innowacyjne produkty wykorzystywane w profilaktyce schorzeń skóry głowy i włosów. Bazują na wysokiej jakości naturalnych składnikach odżywczych i budulcowych zapewniając szybkie efekty. Przeciwdziałają wypadaniu włosów. Stymulują ich wzrost.


Zabieg oprócz standardowych procedur stosowania na twarz polecany jest również na skórę głowy. Specjalna głowica podaje wodór dzięki któremu oczyszczasz i dotleniasz skórę głowy.


Oksybrazja jest to zabieg przy użyciu którego stosujemy specjalną głowicę z ciśnieniem soli fizjologicznej. Zabieg poprawia krążenie skóry głowy, dotlenia i oczyszcza naskórek.